Jak skorzystać z GPT-4 – Chat GPT – poradnik OpenAI

Spis Treści

Jak skorzystać z GPT-4 – ChatGPT – poradnik OpenAI

Jak zacząć z ChatGPT?

W dzisiejszych czasach AI odgrywa coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Jednym z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie jestGPT-4 – potężne narzędzie do komunikacji z komputerem za pomocą wymiany wiadomości.

Rok 2023 był przełomowym dla użytkowników ChatGPT osiągnąć w 5 dni ponad 1 mln userów. W tym artykule zgłębimy wiedzę na temat ChatGPT 4 i nauczymy się efektywnie z niego korzystać.

Czym jest GPT-4?

GPT-4 czyli generative pre-trained transformer 4, to model językowy opracowany z myślą o generowaniu tekstów i rozumieniu języka naturalnego.

Wykorzystuje on ogromną ilość danych do nauki, podobnie jak student, który studiuje bibliotekę pełną książek, artykułów i stron internetowych. GPT-4 jest nie tylko większy, ale również bardziej złożony niż jego poprzednicy.

Możesz go sobie wyobrazić jako inteligentnego rozmówcę, który nie tylko odpowiada na twoje pytania, ale również potrafi tworzyć treści, tłumaczyć języki i wiele innych. Pomimo że GPT-4 jest potężnym narzędziem, ma też swoje ograniczenia, takie jak czasem generowanie informacji nieprecyzyjnych czy niezgodnych z faktami.

Wprowadzenie do ChatGPT-4 – jak zacząć używać gpt-4

jak skorzystac z GPT 4 chatGPT chat gpt poradni open ai

ChatGPT-4 to kolejna wersja zaawansowanego modelu generacji języka stworzonego przez OpenAI. Działa na podobnej zasadzie jak ChatGPT-3.5, ale został wyposażony w udoskonalone algorytmy i technologie, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej zaawansowany i użyteczny.

Zalogować się do czatu możesz pod adresem https://chat.openai.com/ trzeba podać oprócz maila, numer telefonu.

Oprócz symulacji ludzkiej rozmowy, GPT-4 dostarczy nam również kilku ciekawych rzeczy, które znajdziesz na screenie poniżej. GPT-4 oferuje:

chatGPT4 mozliwosci, chatgpt-4, gjasionowicz.pl

Gpt-4 ma ogromny potencjał, oznacza to, że możesz korzystać w czacie z wyszukiwarki Bing, zaawansowanej analityki danych, wtyczek, które pomogą Ci w wielu dziedzianach oraz DALLE-3, czyli świeżym narzędziu które OpenAI udostępniło dopiero w październiku 2023 roku, dla wszystkich osób, które posiadają chatgpt plus (płatną wersję).

Jak się zalogować do ChatGPT – chat gpt-4?

Logować do Chatu można w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść na stronę chat.openai.com zarejestrować się i już możemy rozpocząć korzystanie z Chatbota.

Ile kosztuje ChatGPT 4?

ChatGPT 4 to najnowsza wersja zaawansowanego modelu generacji języka stworzonego przez OpenAI. Dużą rolę odgrywa również firma Microsoft, dzięki której mamy dostęp do usługi gpt 4.

Aby zacząć korzystać z Chat gpt-4 wystarczy wykupić płatną subskrypcję, która wynosi 20$ miesięcznie. Czat gpt est to narzędzie, które umożliwia komunikację z komputerem za pomocą rozmowy, otwierając nowe możliwości interakcji człowiek-maszyna.

GPT-4 jest w stanie generować treści na mediach społecznościowych, których nie zalecałbym wrzucać 1:1. Niestety, ale musisz wiedzieć, że tworzenie tekstu na podstawie modelu gpt-4, może nie być zbyt dobrym pomysł.

Jeśli źle zadasz pytanie do chatbota, to ludzie wyczują, że tekst został wygenerowany przez maszynę a nie napisany przez człowieka.

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT 4 to rozwinięcie poprzednich wersji modelu generacji języka stworzonych przez OpenAI, czyli GPT-3.5. Jest to system, który nauczył się generować odpowiedzi na podstawie analizy ogromnej ilości tekstów z różnych źródeł.

Dzięki temu użytkownicy mogą w prosty sposób komunikować się w ChatGPT, wprowadzając pytania lub wypowiadając się jak w normalnej rozmowie.

Dlaczego ChatGPT 4 jest ważny?

ChatGPT 4 ma duże znaczenie w dzisiejszym świecie, ponieważ otwiera nowe możliwości interakcji człowiek-maszyna.

Poprzez tworzenie naturalnych dialogów, ChatGPT 4 pozwala na bardziej intuicyjne i efektywne korzystanie z zaawansowanych technologii opartych na sztucznej inteligencji.

Może być stosowany w różnych dziedzinach, takich jak obsługa klienta, edukacja, korekta tekstu, tłumaczenia, analiza danych i wiele innych.

Custom instructions – GPT-4

ChatGPT 4 wykorzystuje ogromne zasoby obliczeniowe i bazę danych, aby generować odpowiedzi na wprowadzone pytania lub wypowiedzi. Jest w stanie rozumieć kontekst, odpowiadać na pytania, udzielać wskazówek czy nawet prowadzić interaktywne dialogi.

ChatGPT-4 posiada również funkcje personalizacji, które pozwalają dostosować narzędzie do indywidualnych preferencji użytkownika.

chatgpt-4, jak zaczac, custom instruction, gjasionowicz.pl

W kolejnych sekcjach tego artykułu zostaną omówione szczegóły dotyczące działania ChatGPT 4 oraz praktyczne wskazówki, jak skutecznie korzystać z tego narzędzia. Przejdźmy więc dalej, aby zgłębić wiedzę na temat ChatGPT 4 i jego potencjalnych zastosowań.

Czy konto na ChatGPT jest darmowe?

Konto które zakładamy jest darmowe, jednak dość mocno ograniczone. Możemy przy darmowy koncie korzystać wyłącznie z wersji GPT-3.5, która nie jest, aż tak dobra jak wersja GPT-4.

Model generacji języka

Chat opiera się na modelu generacji języka, który jest szkoleniem na ogromnych zbiorach tekstowych. Ten model jest w stanie analizować wzorce w języku naturalnym i generować odpowiedzi na podstawie zrozumienia kontekstu.

Dzięki ogromnej ilości danych, na których jest szkolony, GPT-4 potrafi generować teksty o wysokiej jakości i dostosowane do specyficznych zapytań. Może być pomocny w rozwiązywaniu problemów, pisaniu kodu i świetnie sprawdzi się kiedy masz blokadę kreatywną.

Mechanizm uwagi

ChatGPT 4 wykorzystuje mechanizm uwagi (attention mechanism), który pozwala mu skupić się na różnych częściach wprowadzonego pytania lub wypowiedzi.

Mechanizm uwagi pozwala ChatGPT 4 na lepsze zrozumienie kontekstu i uwzględnienie istotnych informacji podczas generowania odpowiedzi. Jeśli chcesz, żeby gpt-4 zwrócił na coś uwagę, weź “te słowa w cudzysłów”.

Fine-tuning

Po treningu podstawowego modelu generacji języka, ChatGPT 4 przechodzi przez proces fine-tuningu, który ma na celu dopasowanie go do konkretnego zadania.

W tym etapie narzędzie jest trenowane na danych specyficznych dla danego zastosowania, aby uzyskać lepszą precyzję i dostosowanie do określonego kontekstu.

To bardzo zaawansowane zagadnienie. Trenowanie modelu na własnych danych może kosztować setki dolarów, a i tak nie zawsze mamy pewność, że model będzie działał na tym co mu dostarczymy.

Sztuczna inteligencja – Obrazy AI

ChatGPT 4 został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiał interaktywną komunikację z użytkownikiem.

Umożliwia to przeprowadzanie dialogów, zadawanie pytań, uzyskiwanie odpowiedzi i prowadzenie rozmów w sposób przypominający interakcję człowieka z człowiekiem. Dodatkowo możemy mu wgrać zdjęcie i na jego podstawie poprosić o dowolną rzecz.

chatgpt vision, obrazek, gpt-4, czat gpt, gjasionowicz.pl

Personalizacja GPT-4 skuteczne narzędzie

ChatGPT 4 oferuje funkcje personalizacji, które pozwalają użytkownikom dostosować narzędzie do swoich preferencji.

Można konfigurować ustawienia, wskazać preferencje językowe, a nawet dostosować styl odpowiedzi, aby lepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom.

W kolejnych sekcjach tego artykułu przejdziemy bardziej szczegółowo przez poszczególne aspekty korzystania z ChatGPT 4.

Dowiemy się, jak skonfigurować narzędzie, jak efektywnie z niego korzystać i jakie są jego potencjalne zastosowania. Przejdźmy więc dalej, aby zgłębić tę wiedzę.

ChatGPT to zaawansowany model językowy OpenAI

ChatGPT 4 może być stosowany w różnych dziedzinach i kontekstach. W tej sekcji przedstawimy przykłady zastosowań ChatGPT 4 w obszarach takich jak tworzenie treści i wiele innych. Poznamy różne sposoby wykorzystania narzędzia w praktyce.

Dodatkowym aspektem korzystania z GPT-4 jest możliwość używania API. Możliwość integracji jaką daje OpenAI jest ogromna.

Możesz stworzyć własny kod, który przy wykorzystaniu API, będzie korzystał z wybranego przez Ciebie modelu językowego. Na poniższym zrzucie ekranu znajdziesz jeden z przykładów.

przykład wykorzystanie tekstu, chatgpt-4, gpt-4, gjasionowicz

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności w Chat GPT

Podczas korzystania z ChatGPT 4 należy pamiętać o aspektach bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Jeśli chodzi o ChatGPT, jest tam jasno pokazane, że dane, które wysyłamy, są wykorzystywane do trenowania modelu.

Istnieje możliwość wyłączenia tej opcji, ale będzie to wiązać się z brakiem dostępu do historii rozmów. Dlatego nigdy, ale to przenigdy nie wysyłaj wrażliwych danych. 

Etyczne implikacje:

ChatGPT 4, podobnie jak inne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, stawia przed nami różne wyzwania etyczne. Istotne są kwestie związane z odpowiedzialnością za wygenerowane treści, wpływem na dezinformację, prywatnością użytkowników, a także potencjalnymi skutkami niewłaściwego wykorzystania narzędzia.

Pamiętaj, że to co przesyłasz ma ogromne znaczenie. Nigdy nie udostępniaj takich danych jak karta kredytowa, adresy mailowe, numery telefon i inne rzeczy, które mogą naruszać twoją lub innych prywatność.

Błędy i ograniczenia Chat GPT-4:

Mimo swojej zaawansowanej technologii, ChatGPT 4 ma swoje ograniczenia. Błędy w generowaniu odpowiedzi, zrozumienie kontekstu, a także brak zdolności do krytycznego myślenia to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stoi Chat GPT-4.

Niestety nie jest to narzędzie prawdomówne. Możemy wiele razy otrzymać błędne informacje. Samo OpenAI wskazuje na to, tuż pod belką, gdzie możemy wysłać wiadomości.

chatgpt-4, gjasionowicz.pl, Jak skorzystać z GPT-4 - Chat GPT - poradnik OpenAI

Kontrola i regulacje w GPT-4 – openai

W kontekście rozwoju narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, istnieje potrzeba opracowania odpowiednich regulacji i kontroli.

W tym momencie nie wiemy jak działa trenowanie danych, jakie są tego konsekwencje, skąd pochodzą dane. Jest bardzo dużo pytań a niewiele odpowiedzi.

Rozważając etyczne aspekty i ograniczenia ChatGPT 4, jesteśmy bardziej świadomi wyzwań, z którymi się wiąże.

Praktyczne zastosowania GPT-4 – sztuczna inteligencja

ChatGPT 4 posiada szerokie spektrum zastosowań w różnych branżach i dziedzinach. W tej sekcji przyjrzymy się realnym przykładom zastosowań ChatGPT 4 oraz przeprowadzimy studia przypadków, które ilustrują potencjał tego narzędzia w praktyce. Oto kilka rzeczy, które możemy zrobić przez ChatGPT-4:
– podanie więcej szczegółów na jakiś temat;
– skrócenie tekstu;
– uszczegółowienie tekstu;
– zmianę tonu;
– zmianę narracji;
– zmianę stylistyki;
– poprawę gramatyki i ortografii;
– zwrócenie twojej odpowiedzi w tabeli, JSON, html, markdown;
– ocenę pomysłu i twojej pracy;
– stworzenie checklisty.

To tylko kilka przykładów.

Obsługa klienta:

ChatGPT 4 może być wykorzystywany do udzielania szybkich i precyzyjnych odpowiedzi na pytania klientów.

Może pomagać w rozwiązywaniu problemów, udzielaniu wskazówek czy udostępnianiu informacji o produktach i usługach.

Jeśli trafi się trudny klient i nie wiesz co odpisać na wiadomość, możesz poprosić o wskazówki chat gpt 4.

Edukacja:

W sektorze edukacyjnym ChatGPT 4 może pełnić rolę asystenta, udzielając odpowiedzi na pytania uczniów, wspomagając proces nauki, czy nawet dostarczając interaktywnych lekcji z wykorzystaniem dialogu.

Dodatkowo kolejnym polem, które widzę w edukacji, jest możliwość nauki dowolnego języka. Możesz uczyć się nowych słówek, prosić o poprawienie zdania, tłumaczenie czasów i innych rzeczy związanych z językami.

Jak wiadomo chatgpt to zaawansowany model językowy, więc bez problemu poradzi sobie z dowolnym językiem.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenie treści

ChatGPT 4 może wspierać proces tworzenia treści, generując pomysły, wskazówki czy poprawki do tekstów. Może pomóc w pisaniu artykułów, opowiadań czy reklam, dostarczając inspiracji i sugestii. Może równie pomagać w optymalizacji tekstów pod wyszukiwarki google.

Może wykonać dla Ciebie dowolną analizę słowa kluczowego. Dodatkowo stworzy dla Ciebie finezyjne opisy produktów. Jeśli posiadasz na swojej stronie FAQ czyli odpowiedzi na różne pytania, które zadają klienci, również możesz liczyć na stworzenie takiego tekstu.

Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt. Możesz otrzymać treści w różnych stylach. Mam tutaj na myśli styl profesjonalny, kreatywny, wnikliwy. Możesz również poprosić o tekst w stylu Elona Muska. Sprawdź jak wtedy GPT-4 sobie poradzi. OpenAI wdrożyło wiele ciekawych rozwiązań, które niosą pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Chat GPT – podsumowanie

Już teraz wiemy, że gpt-4 może przyspieszyć wiele zadań w życiu codziennym. Jeśli Twoim głównym celem jest generowanie treści takich jak artykuły, wpisy na social media, to możesz współpracować z technologią gpt, ale odradzam publikowania 100% wygenerowanej treści.

Algorytmy Googla i innych wyszukiwarek bardzo szybko się zmieniają i nie do końca wiadomo jak podchodzą do wygenerowanych treści przez AI. Pamiętaj, że możesz również wykorzystać ChatGPT w automatyzacji marketingu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Wyślij zapytanie

Więcej interesujących wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *