Narzędzia AI do tworzenia treści na potrzeby content marketingu [PRZEGLĄD]

Spis Treści

Czy istnieją narzędzia AI, które pozwoli tworzyć treści pod bardziej efektywny content marketing zarówno szybciej, jak i lepiej?

Tak! Takich narzędzi jest cała masa – generatory oparte na AI można z powodzeniem wykorzystywać do tworzenia zoptymalizowanych treści, które wniosą marketing Twojej firmy na nowy poziom.

Po co mi sztuczna inteligencja do tworzenia treści?

narzędzia ai contentmarketing gjasionowicz gjasionowicz.pl
Narzędzia AI do tworzenia treści na potrzeby content marketingu [PRZEGLĄD] 6

Odpowiedź jest prost – oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy i poprawa jakości.

AI generuje odpowiedzi naprawdę bardzo szybko – jest to zupełnie nieporównywalne tempo do procesów przeprowadzanych przez człowieka. Na przykład kompletną, unikalną grafikę, którą człowiek tworzy przez wiele godzin, z użyciem profesjonalnego (i bardzo drogiego) sprzętu, po latach nauki i ćwiczeń, AI jest w stanie stworzyć… w mniej niż minutę.

Sztuczna inteligencja to też rozwiązanie tanie i dostępne. Niektóre z narzędzi są dostępne zupełnie za darmo. Jednak nawet w przypadku opłat jednorazowych, czy płatnych subskrybcji kwota płacona za „pracę” wykonywaną przez AI to ułamek tego, co należałoby zapłacić wykwalifikowanemu specjaliście. Bonusem jest też to, że AI nie choruje, nie odpoczywa i nie miewa „gorszych dni”.

Ostatnim mocnym punktem przemawiającym za wykorzystywaniem AI do tworzenia treści jest potencjał poprawy jakości. Wynika to bezpośrednio z dwóch ostatnich punktów – mało którą firmę, szczególnie nową i działającej w mikroskali, stać na to, by zatrudnić szereg specjalistów – grafika, copywritera, fotografa, dźwiękowca, montażystę…

Zamiast tego przedsiębiorcy starają się zrobić jak najwięcej sami i rozciągać do granic możliwości ograniczone zasoby. AI rozwiązuje ten problem dostarczając solidną jakość treści bez ponoszenia ogromnych kosztów.

Najlepsze narzędzia do tworzenia treści – przegląd

Narzędzia do generowania treści oparte o AI to sektor rozwijający się szybko i prężnie. Obecnie, w 2023 roku, możemy znaleźć już kilkadziesiąt tego typu rozwiązań ukierunkowanych na różne zadania.

Jeżeli chcesz zagłębić się w tajniki robienia skutecznego marketingu za pomocą AI, koniecznie zapoznaj się z moim e-bookiem „Jak Wykorzystać Sztuczną Inteligencję W Marketingu?”.

Wykorzystaj moc sztucznej inteligencji w marketingu gjasionowicz Grzegorz jasionowicz
Narzędzia AI do tworzenia treści na potrzeby content marketingu [PRZEGLĄD] 7

AI do analizy i strategii content marketingu

AI może wspomóc Cię już na samym początku drogi do skutecznego content marketingu, poprzez funkcje związane z analizą danych i wspieraniem optymalizacji.

Idealnie sprawdzą się do tego między innymi „asystenci” tacy, jak chatgpt, czy jasper, którzy w naturalny sposób doradzą Ci, na przykład jak zoptymalizować Twoją stronę internetową pod SEO, czy co powinieneś publikować na social mediach.

Narzędzia AI do pisania tekstów

narzędzia ai contentmarketing gjasionowicz gjasionowicz.pl
Narzędzia AI do tworzenia treści na potrzeby content marketingu [PRZEGLĄD] 8

Kolejnym obszarem, w którym AI odgrywa kluczową rolę, jest copywriting. 

Zaawansowane algorytmy potrafią samodzielnie stworzyć artykuły, opisy produktów czy treści marketingowe, a także tworzyć szablony treści, które są nie tylko czytelne, ale także dostosowane do preferencji odbiorcy. Przykładami takich narzędzi jest Chat GPTJasperRytr i Quillbot.

Narzędzia AI do generowania obrazków

Wizualna strona treści ma ogromne znaczenie – w końcu podobno jeden obraz jest wart tyle, co tysiąc słów. 

Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą wspierać proces tworzenia grafik, ilustracji czy infografik – narzędzia takie jak Midjourney mogą automatycznie wygenerować obrazki opierając się wyłącznie na opisie słownym.

Tworzenie treści AI – audio i wideo

narzędzia ai contentmarketing gjasionowicz gjasionowicz.pl
Narzędzia AI do tworzenia treści na potrzeby content marketingu [PRZEGLĄD] 9

AI nie ogranicza się jedynie do tekstu i obrazu. Zaawansowane algorytmy potrafią generować i wprowadzać automatyzację do montażu treści audio i wideo, co otwiera nowe możliwości w kreowaniu różnorodnych form marketingu treści. 

Narzędzia te są szczególnie cenne w erze podcastów i wideo marketingu. Synthesis, Opus, Elevenlabs – to tylko kilka przykładów platform opartych o uczenie maszynowe, które są nieocenionym wsparciem każdego marketera korzystającego z multimediów w swojej strategii.

Jak korzystać ze sztucznej inteligencji w content marketingu? Podsumowanie

Sztuczna inteligencja stanowi nieocenioną pomoc w procesie tworzenia treści na potrzeby content marketingu. Firmy mogą skorzystać z narzędzi do analizy danych, generowania tekstów, tworzenia obrazków oraz treści audio i wideo. 

Kluczowym elementem jest jednak odpowiednie dostosowanie tych narzędzi do konkretnych celów marketingowych i zrozumienie, że AI to narzędzie nadal wspomagające, a nie całkowicie zastępujące ludzką kreatywność i strategię. Wprowadzenie AI do procesu tworzenia treści może przyspieszyć działania marketingowe, zwiększyć ich efektywność i zaoferować nowe, innowacyjne formy komunikacji z odbiorcami.

narzędzia ai contentmarketing gjasionowicz gjasionowicz.pl
Narzędzia AI do tworzenia treści na potrzeby content marketingu [PRZEGLĄD] 10
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Wyślij zapytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *