4 Najlepsze Platformy Do Tworzenia Kursów Online

Spis Treści

Wstęp – platformy do tworzenia kursów online

Rynek kursów online rozwija się w zawrotnym tempie. Według Global Market Insights, wartość rynku kursów online ma przekroczyć próg 1 biliona dolarów w 2027 roku.

Zainteresowanie tworzeniem kursów online wzrasta, jednak oprócz wiedzy eksperckiej, ważne jest także wykorzystanie właściwej platformy.

Na rynku dostępnych jest wiele dobrych platform do tworzenia kursów online. Wybór odpowiedniej może znacznie pomóc w osiągnięciu sukcesu.

W tym artykule przedstawiam cztery interesujące platformy do tworzenia kursów online.

MailingR – polska, kompleksowa platforma do tworzenia kursów

req a4ca1e08 3b2f 470a 885a 06d0e6a617b8

MailingR to świetna propozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu kursów online. Jest to polska, kompleksowa platforma, która oferuje wiele interesujących funkcjonalności. Jest do darmowa platforma do tworzenia kursów online dla pierwszych 25 klientów!

Oryginalnie narzędzie to było wykorzystywane do monetyzacji społeczności, ale obecnie jest to kompleksowy system do zarządzania społecznością, sprzedaży produktów cyfrowych, tworzenia kursów online.

Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że MailingR umożliwia posiadanie jednocześnie konta twórcy i subskrybenta.

Dzięki temu, jeśli zakupisz produkt od innego twórcy, który korzysta z MailingR, automatycznie otrzymasz konto twórcy i będziesz mógł sprzedawać własne kursy lub inne produkty cyfrowe.
Jednym z największych atutów MailingR jest fakt, że do 25 klientów jest on całkowicie darmowy. 

Daje to dużo swobody i umożliwia testowanie pomysłów bez ponoszenia kosztów.
Ponadto narzędzie świetnie integruje się z systemem płatności Stripe, co umożliwia łatwe i bezpieczne pobieranie opłat za kursy.

MailingR jest bardzo łatwy w obsłudze, a jego konfiguracja zajmuje tylko kilka minut. Jest to bardzo dobry wybór dla początkujących, którzy chcą zacząć sprzedawać swoje kursy online.
W mojej opinii warto dać szansę tej platformie i przetestować jej możliwości!


Stwórz kurs online przy pomocy MailingR i zobacz jakie to proste!
Platformy do tworzenia kursów online stały się bardzo popularnym biznesem SaaS, w ciągu ostatniego roku widziałem kilka pomysłów, które nie przetrwały próby czasu.

Czy MailingR można nazwać najlepszą platformą na polskim rynku?

Uważam, że daje takie możliwości, których nie oferuje nikt inny. Przede wszystkim prostą walidację pomysłów poprzez możliwość darmowej sprzedaży dla 25 klientów.

Platformy do tworzenia kursów online – Kajabi

kajabi

Kajabi to zaawansowana platforma do sprzedaży kursów online, która jest idealna dla doświadczonych twórców kursów online, którzy potrzebują narzędzi do zaawansowanego zarządzania swoim biznesem.
Niestety Kajabi to nie jest darmowa platforma do szkoleń online. Masz możliwość przetestować ją wyłącznie przez 14 dni. Później już zaczyna się płatny plan.


Platforma oferuje wiele funkcji,
w tym tworzenie kursów, stron internetowych, kampanii marketingowych i zarządzanie kontaktami, co pozwala na kompleksowe zarządzanie całym procesem sprzedaży.

Jednym z największych atutów Kajabi jest możliwość dodawania quizów i zadań, które pozwalają ocenić wiedzę kursantów.

Dzięki temu twórcy kursów mogą lepiej dostosować program szkolenia do potrzeb uczestników.
Niestety, jedną z największych wad platformy jest jej cena.

Kajabi jest jedną z najdroższych platform do tworzenia kursów online na rynku, a ceny planów wahają się od 119 do 319 dolarów miesięcznie.

Konfiguracja Kajabi wymaga pewnej wiedzy technicznej, a zbyt duża liczba opcji może być przytłaczająca dla początkujących.
Z tego względu, platforma jest bardziej odpowiednia dla doświadczonych twórców kursów, którzy potrzebują zaawansowanych narzędzi do sprzedaży swoich produktów.

Kajabi to potężne narzędzie, które jest idealne dla doświadczonych twórców kursów online, którzy potrzebują kompleksowego zarządzania swoim biznesem.

Jednak ze względu na cenę i zaawansowaną konfigurację, nie jest to najlepszy wybór dla początkujących.

WebToLearn – polska platforma do kursów online

req bd28a1a3 7551 4f2a 90ee 74b3b78dbccf

WebToLearn to polska platforma do tworzenia kursów online, która wyróżnia się swoją innowacyjnością i funkcjonalnością.

Twórcy narzędzia postanowili połączyć w jednym miejscu wiele przydatnych funkcji dla twórców kursów online, takich jak automatyzacja mailingowa, organizacja webinarów czy tworzenie stron lądowania.

Dzięki WebToLearn, użytkownicy mogą tworzyć interaktywne kursy online, dodając załączniki do lekcji, komentując postępy uczestników, a także przeprowadzając egzaminy czy quizy.

Platforma oferuje także certyfikaty ukończenia szkolenia, co jest bardzo przydatne dla osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje.

Największym atutem WebToLearn jest zintegrowanie z wieloma systemami płatności, takimi jak PayU, tPay, DotPay, hotPay, PayPal czy Przelewy24, co pozwala na łatwe i szybkie dokonywanie płatności przez uczestników szkoleń.

Dla użytkowników dostępny jest także intuicyjny system do fakturowania lub można skorzystać z gotowych systemów takich jak InFakt czy Fakturownia.

W swoim użytkowaniu narzędzie wydaje się bardzo przyjazne i intuicyjne. Jedynym mankamentem może być wizualna forma koszyka, ale należy pamiętać, że platforma rozwija się w bardzo dynamicznym tempie i być może już uległa zmianie.

Cena najtańszego planu WebToLearn to 97zł miesięcznie, co w porównaniu z konkurencyjnymi platformami jest bardzo przystępne. Podsumowując, WebToLearn to świetne narzędzie dla każdego, kto chce stworzyć interaktywny kurs online i zdobyć nowe kwalifikacje.

Teachable – popularna i łatwa w obsłudze platforma do tworzenia kursów online

req 179cebf4 e144 4afd af42 7f9296690ee5

Teachable to prawdziwy skarb dla każdego, kto chce stworzyć własny kurs online bez zbędnego zamieszania. Jest to platforma e-learningowa dla uczniów w każdym wieku.
Nie ma wątpliwości, że jest to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych w obsłudze platform do tworzenia kursów online na rynku (niekoniecznie polskim).

Nie musisz być specjalistą od technologii, aby móc stworzyć kurs na Teachable.
Dzięki intuicyjnemu interfejsowi możesz szybko stworzyć kurs w formie tekstu, wideo czy audio. 
Dodaj quizy, egzaminy i zadania do lekcji, aby sprawić, że twoje kursy będą bardziej interaktywne i atrakcyjne dla uczniów.

Jeśli zastanawiasz się gdzie umieścić kurs online to Teachable oferuje również wiele gotowych szablonów i motywów graficznych, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny kurs online. Dzięki temu nie musisz martwić się o projektowanie kursu od zera.

Platforma oferuje wiele funkcji marketingowych, takich jak tworzenie landing pages, budowanie listy mailingowej i tworzenie ofert promocyjnych, co ułatwia sprzedaż twoich kursów.
Dodatkowo, Teachable pozwala na integrację z innymi narzędziami marketingowymi, takimi jak Mailchimp czy ConvertKit, co umożliwia jeszcze lepszą promocję twoich kursów.

Ceny korzystania z Teachable zależą od wybranego planu.
Najtańszy plan pozwala na sprzedaż kursów i korzystanie z podstawowych funkcji za 29 dolarów miesięcznie.
W droższych planach, za opłatą 99 lub 249 dolarów miesięcznie, otrzymujesz dodatkowe funkcje, takie jak integracje z narzędziami do automatyzacji marketingowej czy możliwość przeprowadzania webinariów.

Teachable to nieoceniona pomoc dla początkujących, którzy chcą stworzyć swoje kursy online bez żadnych trudności.
Ta łatwa w obsłudze platforma pozwala na sprzedaż i promocję kursów, a także oferuje wiele funkcji marketingowych, które ułatwiają tworzenie i sprzedaż kursów online.

Podsumowanie – najlepsz platformy do tworzenia kursów online

Rynek kursów online rozwija się w zawrotnym tempie, a wybór odpowiedniej platformy do ich tworzenia jest kluczowy. Jeśli zainteresował Cię temat platform, to podrzucam inny wpis 4 RZECZY, które musisz wiedzieć, zanim wypuścisz swój pierwszy kurs online.

MailingR jest darmową platformą (do 25 płacących klientów), która jest prosta w obsłudze i idealna dla początkujących.
Kajabi jest zaawansowaną platformą, która oferuje wiele funkcji, w tym tworzenie kursów, stron internetowych i kampanii marketingowych, ale jest droższa.
WebToLearn to innowacyjna polska platforma do tworzenia kursów online, która oferuje szereg narzędzi do tworzenia i zarządzania kursami, a także integruje się z wieloma innymi narzędziami online.
Teachable to intuicyjna platforma, na której łatwo i szybko stworzysz profesjonalny kurs online. Dzięki funkcjom marketingowym sprzedaż kursów staje się łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Wyślij zapytanie

Więcej interesujących wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *